Wygrana z Fuksem, boiskiem i słońcem

W XV kolejce III ligi kobiet - przyszło nam się zmierzyć z mniej doświadczoną drużyną w rozgrywkach ligowych - GKSem Fuks Wielowicz. Założenie na ten mecz to wygrana i to założenie zostało spełnione. Gra od początku spotkania była po naszej stronie, lecz przeciwniczki zacięcie walczyły o każdą piłkę, nie dając nam zbyt wielkiej swobody. Niekiedy murawa płatała figle, ale tu nie ma co debatować - obie drużyny grały na tym samym podłożu.
Już na samym początku spotkania mogło dojść do powtórki z Pucharu Polski i bardzo szybkim zdobyciu bramki, Witek po podaniu Agi i dalszym solowym rajdzie lewą stroną boiska nie przechytrzyła bramkarki gospodyń. W swoje ręce postanowiła wziąć sprawy Aga - co zaprocentowało mocnym strzałem z daleka już w 6. minucie na 1:0. Dosłownie chwilę później, a dokładniej w 8. minucie Ksw podała idealną piłkę do Józi - a ta już wiedziała co z tym zrobić, podwyższając wynik na 2:0. Przez kolejne minuty powstawały kolejne akcje, które starały się powstrzymywać przeciwniczki, lecz w 15. minucie Józia wypatrzyła Agę, która zdobyła kolejną bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:0.
Na drugą połowę wyszłyśmy dalej z mocną chęcią wygranej - co zaowocowało świetnym podaniem Julki do Agi, która oddając kolejny celny strzał zdobyła w tym meczu hattricka i mamy 4:0. Kolejne minuty to dalsze próby zdobycia bramki, budowanie akcji. Przyszedł czas na stały fragment gry - rzut rożny, który wykonywała Julka, a wykorzystała Daria zdobywając dla nas piątego gola.
Przeciwniczki zdobyły jedną bramkę po rzucie wolnym, do obrony którego Kaśka nie miała szans ofiarnie próbując zmienić tor lotu piłki.
W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Gwiazdy-Kani. Zwycięstwo cieszy, ale to już przeszłość. Przed nami kolejne starcia ligowe. Przeciwniczkom dziękujemy za grę i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Skład: Rynia (Kaśka) - Daria, Lasek, Madzia, Gabrycha - KSW (Ada), Ewka (Wojo), Aga (Grodzka) - Witek (Kinia), Julka - Józia.

GKS FUKS WIELOWICZ - GWIAZDA-KANIA TORUŃ 1:5 (0:3)