Ważne zwycięstwo w nowych mundurkach

Rundę wiosenną rozpoczęliśmy od meczu z trzecią drużyną tabeli III ligi – Notecią Inowrocław. Już pierwsze minuty pokazały, że pojedynek będzie wyrównany, a walka o punkty będzie toczyła się do końcowego gwizdka. Pierwsza połowa to bezbramkowy remis, jednak więcej szans na zdobycie gola miała drużyna przyjezdna. Wtedy dzielnie naszej bramki strzegła Rynia, która zaliczyła świetne interwencje, zachowując zimną krew.

Druga połowa to już odzyskanie naszej dominacji w środku pola, której zabrakło niestety w pierwszej części meczu. Już w 45. minucie świetną akcję przeprowadziły nasze pomocniczki, co zaowocowało bramką strzeloną przez Grodzką, po świetnym podaniu Agi. Kolejne minuty meczu to już gra tocząca się w obu polach karnych, gdzie obie drużyny miały swoje okazje na zdobycie goli, jednak zabrakło dokładności w wykończeniu ostatnich piłek. Podwyższenie wyniku na 2:0 nastąpiło dopiero w 70. minucie meczu. Akcję rozpoczęła Lasuś odbierając piłkę rywalkom i wyprowadzając szybką kontrę, którą zakończyła dokładnym podaniem do Józi w pole karne. Nasza Pani Kapitan nie miała już żadnego problemu z umieszczeniem piłki w bramce.
Ostateczny wynik ustaliła w 78. minucie Grodzka, która po solowym rajdzie lewą stroną boiska drugi raz pokonała bramkarkę rywalek. Przeciwnik zawiesił nam wysoko poprzeczkę, tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się zwycięstwem zainaugurować rundę wiosenną i umocnić się na pozycji lidera.

Młody zespół Noteci walczył do końca, by zmienić wynik meczu. Tym razem zabrakło im szczęścia i może odrobiny doświadczenia. Należy jednak docenić progres jaki wykonała ta drużyna w porównaniu do meczu rundy jesiennej.
Dziewczynom z Noteci dziękujemy za grę fair play i świetne widowisko. Powodzenia w dalszych zmaganiach na boiskach trzecioligowych!

GWIAZDA-KANIA TORUŃ – IKKP NOTEĆ INOWROCŁAW 3:0 (0:0)

Skład : Rynia (Zuzka) – Lasek, Daria, Gabrycha (Julka) , Madzia – KSW, Józia, Aga – Witek (Banan), Ewka (Kinia) – Grodzka (Majka) i Wojo z Kaśką.

Mecz XV kolejki III ligi kobiet rozegramy na wyjeździe - 1 kwietnia o godz. 15.00 z Fuksem Wielowicz. Trzymajcie kciuki!