U-18 miażdżą w eliminacjach MMP

Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet U-18 - grupa 1 (Pasym, 17.12.2016)
Turniej z udziałem dwóch drużyn z Olsztyna oraz dwóch przyjezdnych, którym organizatorzy nie dali się wyspać, ustalając godzinę rozpoczęcia pierwszego meczu na 9.00. Oznaczało to dla nas wyjazd z Torunia przed piątą rano (dla Chojnic jeszcze wcześniej). Zaczęło się od bubla organizacyjnego, gdyż zabrakło... sędziów! Rezerwowi sędziowie, z Olsztyna, dotarli do hali dopiero półtorej godziny po planowanym czasie i rozgrywki zaczęły się po 10.30.
W pierwszym meczu potykaliśmy się z OKS Stomil Olsztyn S.A. Nasz zespół jeszcze docierał się w tym meczu, stąd tylko dwubramkowe zwycięstwo. Jednak nie było ono w żadnym fragmencie gry zagrożone. Szybko uzyskaliśmy prowadzenie po dwóch bramkach Józi (asysty Madzi i Laska). Tuż przed przerwą rywalki zdobyły bramkę kontaktową, jednak w drugiej połowie opanowaliśmy grę - najpierw Lasek, potem Kwiatek, na koniec Grodzka (za każdym razem asystowała Józia). Przeciwniczki odpowiedziały dwoma trafieniami (w tym jeden swojaczek) i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla nas.
W drugim meczu wreszcie zaczęły niemal perfekcyjnie wychodzić ćwiczone elementy gry. Dzięki olbrzymiej przewadze można było "pokombinować" ze składem, a także poćwiczyć grę z bramkarką w polu. Gole zdobywały kolejno: Madzia (a. Julka), Lasek (a. Józia), Piti (a. Józia), Józia (a. Kwiatek), Piti solo, Lasek (a. Mucha), Mucha (a. Kwiatek), Grodzka (a. Piti) i na koniec Piti (a. Grodzka), ustalając rezultat na 9:1.
Po dwóch kolejkach wiadomo było, że awans mamy w kieszeni. Pozostał ostatni mecz, o honor i pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej, przeciwko gospodyniom, ze znaną nam dobrze Sandrą Bukowską w składzie. I ten właśnie mecz dziewczyny zagrały podręcznikowo! To była po prostu miazga! Grodzka od Madzi, Madzia od Józi, dwa razy Józia od Kwiatka i szybkie prowadzenie 4:0. Do końca kontrola gry i jedynie dwa błędy - strata bramki z rzutu wolnego z linii pola karnego, i samobój w zamieszaniu na samej linii bramkowej. Ale dołożyliśmy jeszcze dwa gole - najpierw Mucha asystowała Józi, a na koniec sama zdecydowała się na piękne uderzenie lewą nogą niemal z połowy boiska, widząc wychodzącą bramkarkę gospodyń.

Było kilka błędów, ale - mówiąc poetycko - zginęły one w morzu świetnych zagrań. Cały zespół zagrał bardzo mądrze i dojrzale. Wszystkie trzy bramkarki: Rynia, Zuzka i Kaśka spisały się na medal, do bramki rywalek trafiały niemal wszystkie zawodniczki. Na listę strzelców nie wpisała się tylko Julka, za to w odbiorze i kryciu robiła dzisiaj cuda!

4. Red Devils Chojnice - 3 - 0 - 2:36

Skład (w nawiasach bramki + asysty): Rynia, Zuzka, Kaśka - Józia (6+6), Madzia (2+2), Lasek (3+1), Julka (0+1), Grodzka (3+1), Piti (3+1), Kwiatek (1+4), Mucha (2+2).

Turniej finałowy MMP U-18 odbędzie się w Brodnicy, w terminie 14-15 stycznia 2017.