II kolejka Gwiazda/Kania Toruń - Fuks Wielowicz 13:0

II kolejka         Gwiazda/Kania Toruń - Fuks Wielowicz 13:0

Druga kolejka III ligi kobiet i pierwszy mecz sezonu "w domu". Przeciwnikiem zespół, z którym parę dni temu graliśmy mecz pucharowy na wyjeździe. Tam było 7:3, tym razem założeniem było niestracenie gola i jak najwyższy wynik.
Skoro miał to być mecz do jednej bramki, to był. Ambitna, lecz jeszcze mało doświadczona ekipa przyjezdnych przeprowadziła może 3-4 akcje w meczu, a jedyny strzał na naszą bramkę pewnie wybroniła Zuzka. Na początku spotkania trochę chaosu z naszej strony, ale po kilku minutach wszystko zaczęło się zazębiać. Kanonadę rozpoczęła Grodzka, już w 4. minucie wykorzystując podanie Agi. Po dwóch kolejnych, niemal identycznych akcjach było już 3:0 (i kolejny hattrick Grodzkiej). Na 4:0 trafiła Aga po podaniu Józi, a tuż przed przerwą po raz czwarty na listę strzelców wpisała się Grodzka.
W przerwie i tuż po dwie zmiany z tyłu, a z przodu rozkręciła się Józia i najpierw podwyższyła na 6:0 po zagraniu Julki, a następnie zaliczyła dwie kolejne asysty dogrywając do Agi i do Ewki. Dziewiątego gola, kompletując hattricka, zdobyła Aga z podania Grodzkiej, która później dobiła do dwucyfrówki po zagraniu Józi.
Kilka minut bez gola i drugi raz trafiła Józia po podaniu Ewki, a Grodzka zdobyła swą szóstą bramkę po akcji lewą stroną Witka. Kolejne zmiany - na boisko weszły młode zawodniczki, co wprowadziło nieco rozluźnienia i chaosu w grze, ale na koniec, po kolejnej akcji naszej kapitan, swoje pierwsze trafienie na dużym boisku zaliczyła Angelika.
Reasumując - wynik cieszy, sama gra może nie do końca, bo zdarzały się błędy. Mamy nadzieję, że wynikały one przede wszystkim z faktu grania z dużo słabszym przeciwnikiem, co powodowało momenty dekoncentracji i - od czasu do czasu - nadmiernej nonszalancji z piłką.
Wszystko wskazuje na to, że po 2 kolejkach mamy lidera!

GWIAZDA-KANIA - GKS Fuks Wielowicz 13:0 (5:0)
Skład: Zuzka (Kaśka) - Daria, Lasek (Banan), Ostra (Marca), Wojowniczka (Kwiatek) - Ewka (Piti), Aga, Józia - Witek (Ada), Julka - Grodzka (Gabrycha)