GWIAZDA-KANIA - Mustang Wielgie 1:1 na koniec 1. sezonu

Ostatnia kolejka III ligi kobiet w sezonie 2014/15. Wyjazdowe spotkanie z Mustangiem Wielgie, który deptał nam po piętach od początku rozgrywek. Upał, ale na szczęście nie taki, jak wczoraj. Wprawdzie boisku daleko było do doskonałości, ale sympatyczna atmosfera meczu wszystko wynagrodziła.
Był to chyba najrówniejszy mecz w całych rozgrywkach. Sytuacji bramkowych było dużo po obu stronach, akcja meczu bardzo szybko przenosiła się z jednego końca boiska na drugi. Gospodynie objęły prowadzenie na początku drugiej połowy, kilkanaście minut później wyrównała Józia po solowej akcji. W końcówce liczne zmiany, kilka akcji z obu stron, ale wynik już się nie zmienił i był to najsprawiedliwszy rezultat tego spotkania.
Wszystkie dziewczyny zagrały co najmniej bardzo poprawnie. Mecz sezonu zagrała Kaśka, Zuzka zdecydowała, że nie będzie jej zmieniać. Linia obrony popełniła niewiele błędów, jak zwykle stoperki: Laskoś i Daria były nie do przejścia, więcej pracy miały boczne obrończynie: Julka i Madzia, w drugiej połowie zmienione przez Sylwię i Marcę, ale dawały radę. Grającą z poświęceniem od początku (po raz pierwszy) Wercię zmieniła Karolina i zagrała bardzo dobrze, szarpiąc także z przodu. Bukoś i Witek na skrzydłach jak zwykle siały zamęt i stwarzały groźne sytuacje. Józia i Bambi opanowały środek boiska. Najtrudniej miały napastniczki: Ewka i Grodzka, bo wysokie i silne obrończynie nie dawały zbyt wiele okazji do indywidualnych akcji. Zmienniczki w linii pomocy: Pati, Michalina i Iga skutecznie "weszły" w grę i także przyczyniły się do końcowego rezultatu, który dał nam utrzymanie drugiego miejsca w tabeli na zakończenie debiutanckiego sezonu w rozgrywkach ligowych kobiet.
Po meczu wspólny grill z gospodyniami, symboliczny łyk szampana i miłe podsumowanie meczu i sezonu, za co dziękujemy trenerowi i drużynie Mustanga.
Teraz przerwa wakacyjna, obozy sportowe, no i od sierpnia bierzemy się do roboty, bo naszym celem na przyszły sezon jest walka o awans do II ligi!