FUTSAL

Wojciech Weiss, trener kobiecej reprezentacji Polski zdradza, że do futsalowych rozgrywek kobiet zgłosiło się już 20 zespołów. Czy czeka nas rekordowy sezon?

- Jest coraz większe zainteresowanie wśród klubów nie tylko typowo futsalowych. W przeszłości do ligi futsalu przystępowało 6-8 zespołów. Na dziś wiem, że do sezonu 2016/2017 zgłosiło się już ponad 20 zespołów - mówi Wojciech Weiss w rozmowie opublikowanej przez portal polskapilkakobiet.pl. Nie wszystkie jednak zagrają w ekstralidze. - Ekstraliga, zostanie po staremu czyli 2 grupy po 6 zespołów. A pozostałe kluby również podzielone na grupy grać będą w I lidze - twierdzi selekcjoner. Tak jak w zeszłym sezonie rozgrywki mają zakończyć się turniejem Final Four dla najlepszych zespołów.

W wywiadzie Wojciech Weiss zdradza także najbliższe plany reprezentacji. - Chcemy zorganizować w połowie października konsultacje kadry. Na 5-dniowe konsultacje chciałbym powołać większą grupę dziewczyn i skupić się tylko na treningach - mówi trener. Na początku grudnia po raz pierwszy w historii polska kadra ma też zagrać w Turnieju Państw Wyszehradzkich. PZPN otrzymał także ofertę na mecze z reprezentacją Włoch, jednak jeśli dojdzie do tych spotkań, to najwcześniej w 2017 roku.