Demonstracja mocy w XXII kolejce

XXII kolejka III Ligi Kobiet - podejmujemy Spójnię Białe Błota, zespół, który nie raz pokazał, że umie grać i potrafi sprawić niespodziankę.

Wiadomość o porannej porażce wicelidera nie wpłynęła specjalnie na jakość naszej gry, po nieco niemrawym początku kolejne akcje zaczęły się coraz bardziej zazębiać, czego wynikiem był trochę szczęśliwy gol Grodzkiej z podania Agi. Bez zarzutu grała obrona, często wymieniając się pozycjami z drugą linią - Daria z Laskiem nie raz inicjowały akcje ofensywne zapuszczając się pod bramkę rywalek. Podobnie było na obu skrzydłach, Julka z Oli oraz Madzia z Witkiem ładnie współpracowały w swoich sektorach. Józia, Aga i Ewka starały się mądrze rozdzielać piłki, może tylko zbyt mało było prostopadłych podań, a zbyt dużo gry na małej powierzchni w okolicach pola karnego przeciwniczek.

Po zmianie stron (pierwsza połowa pod dość mocny wiatr) na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Wreszcie pojawiły się prostopadłe zagrania, poprawiła się dokładność, no a kondycyjnie kolejny raz udowodniłyśmy, że można biegać przez 80 minut. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy świetne podanie Oli na bramkę zamieniła Józia, a kilka minut później, po asyście pani kapitan wreszcie trafia Wituś. Po kwadransie na murawę wchodzi Banan zmieniając Laska, no i zaczyna trochę pechowo, faulując w polu karnym. Pewne wykonanie - Rynia, która przed chwilą zmieniła Zuzkę, bez szans. Strata dziewiątej bramki w sezonie tylko mobilizująco zadziałała na cały zespół. Ewkę zmienia Ada, pojawia się też Iga za borykającą się ze skurczami Oli i to właśnie po jej podaniu po raz drugi dzisiaj trafia Grodzka. Trzy minuty później kapitalny rzut wolny w wykonaniu Józi prosto w widły, a już minutę potem po solowej akcji szóstego gola zdobywa Aga. Na boisku pojawia się po półrocznej przerwie Marca, zmieniając podmęczoną, grającą kolejne świetne spotkanie Darię. Wynik ustala w ostatniej minucie meczu Grodzka z asystą Józi i tym samym kompletuje swojego kolejnego w tym sezonie hattricka. Uwaga! Grodzka znowu kłuje!

Cały zespół należy pochwalić za dzisiejszy mecz, za grę na pełnych obrotach do samego końca, Z minuty na minutę było coraz lepiej, wróciła skuteczność, no i widowisko warte było dedykacji - dziewczyny dziś zagrały dla Karo i Kini, które niestety spotkanie oglądały o kulach z trybun. Jesteśmy z Wami i niecierpliwie czekamy na rychły powrót!

Drużynie Spójni dziękujemy za dobry mecz i życzymy już tylko zwycięstw.

A już we wtorek, o godzinie 16.40 podejmujemy na boisku Flisaka Złotoria wicelidera - WAP Włocławek. Liczymy na to, że kibice dopiszą tak, jak dzisiaj!

GWIAZDA-KANIA TORUŃ - Spójnia Women Białe Błota 7:1 (1:0)
bramki: Grodzka 3, Józia 2, Witek, Aga.

Skład: Zuzka (Rynia) - Daria (Marca), Lasek (Banan), Julka, Madzia - Ewka (Ada), Aga, Józia - Witek, Oli (Iga) - Grodzka