Awans w kieszeni, gra na luzie i kolejna dwucyfrówka!

Kolejka nr 23 - spotkanie z Vikingiem Aleksandrów Kujawski.

Z tym przeciwnikiem zawsze grało się niewygodnie - taktyka "autobusu w polu karnym" nie pozwalała na ładne akcje, nie mówiąc o wysokich wynikach. Tym razem jednak było inaczej. Zagraliśmy w trochę zmienionym składzie, co wymusiły kontuzje Karo i Kini oraz brak Józi, Oli i Ady.

Skład zmieniony, co nie oznacza osłabiony! Nastawiliśmy się na grę bardzo ofensywną w ustawieniu 1-4-4-2. Rywalkom udało się bronić jedynie przez 22 minuty, a potem się sypnęło! w 23. minucie po podaniu Agi po raz pierwszy ukłuła Grodzka, a dwie i sześć minut później po asystach Julki skompletowała swojego dziewiątego (w tym dwa podwójne) hattricka w tym sezonie. W 32. minucie podanie naszej supersnajperki na bramkę zamieniła Aga, a po czterech minutach po zagraniu Ewki i krótkim rajdzie huknęła zza pola karnego, podwyższając wynik na 5:0. Rezultat do przerwy ustaliła Julka po asyście Kwiatka.

Druga połowa zaczęła się od zmian - na boisku pojawiły się Banan i Mycha w miejsce Grodzkiej (a co, niech da innym postrzelać!) i nie do końca zdrowej Madzi. Później jeszcze Marca, Wojo i Kaśka zmienią Laska, Gabrychę i Zuzkę. Ustawienie też uległo zmianie i na efekty nie trzeba było czekać. Momentami przez kilka minut z rzędu cała nasza drużyna poza bramkarką rozgrywała piłkę na połowie przeciwnika. W 51. minucie świetne dogranie Darii i Kwiatek zdobywa swojego trzeciego gola w karierze. Ostatnie trzy bramki były takiej urody, że można się spierać o miano najładniejszej. W 61. minucie Aga zgrywa głową do Julki, ta spokojnie wypracowuje sobie pozycję strzelecką i pakuje bombę z linii pola karnego w samo okno. Osiem minut później, po trzeciej w tym meczu asyście Julki, rewelacyjnego gola zdobywa Daria po strzale w długi róg z niemal 20 metrów. No i na koniec, po zagraniu (także trzecim) Agi, bombę z otarciem poprzeczki ładuje Witek, ustalając wynik spotkania, co oznacza czwartą dwucyfrówkę w sezonie.

Cieszy wynik, cieszy styl i radość z gry całego zespołu. To mogło się podobać!

Dziewczętom z Vikinga dziękujemy za czystą grę i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

GWIAZDA-KANIA TORUŃ - Viking Aleksandrów Kujawski 10:0 (6:0)
bramki: Grodzka 3, Aga 2, Julka 2, Kwiatek, Daria, Witek

Skład: Zuzka (Kaśka) - Daria, Lasek (Marca), Gabrycha (Wojo), Witek - Julka, Aga, Madzia (Mycha), Kwiatek - Ewka, Grodzka (Banan)