Tuchola podbita - srogi rewanż za jesienny remis!

Na mecz XIX kolejki III ligi kobiet wybrałyśmy się do Tucholi. Jak do każdego meczu podeszłyśmy z ogromną wolą walki o zwycięstwo i chęcią umocnienia się na pozycji lidera.

Początek spotkania sprawił nam trochę trudności. Znałyśmy styl gry rywalek, aczkolwiek nie potrafiłyśmy dograć prawidłowo piłki, wpływ na to miała również murawa, do której nie jesteśmy przyzwyczajone. Potrzebowałyśmy czasu, aby móc się przełamać i wejść w nasz rytm. Nastąpiło to w 30. minucie, gdy Witek podała do Agi, a ta potężną bombą z daleka pokonała bramkarkę rywalek. Po golu nasza dominacja była już nie do podważenia. Końcówka pierwszej odsłony to ciągły napór, a że nie padła druga bramka, przeciwniczki zawdzięczają choćby poprzeczce, po cudownej główce Józi z wrzutki Witka.

W przerwie kilka uwag co do realizacji przedmeczowych założeń i na drugą połowę wyszłyśmy jeszcze bardziej zdeterminowane.

No i rozwiązał się wór z bramkami. Trzynaście minut po gwizdku świetne podanie Madzi i Aga pakuje drugą bombę w długi róg obok bezradnej bramkarki. Chwilę później nie do końca zdrową Madzię zastępuje Gabrycha i świetnie wywiązuje się z zadań. W 61. minucie Józia po podaniu Agi w końcu decyduje się na uderzenie z daleka i mamy 3:0. Zaledwie trzy minuty później wreszcie ukłuła Grodzka - od początku spotkaniu bardzo krótko kryta przez dwie, a nieraz i trzy rywalki - podanie od Józi i mamy cztery! W przerwie po golu trzy zmiany - na boisku pojawiają się Kinia i Ewka, a między słupkami staje Rynia. Pięć minut potem Grodzka znowu się urywa obrończyniom Tucholanki i wykorzystując zagranie Agi zdobywa dla nas piątego gola. Kolejne zmiany - wchodzą Wojo, Banan oraz czekająca na swój debiut nasza nowa zawodniczka Mycha. Siedem zmian nie wpływa bynajmniej na obraz meczu, cały czas "siedzimy na nich", a ukoronowaniem meczu jest zagranie Oli do Agi, która w 80. minucie kompletuje hattricka.

Cały zespół zagrał bardzo dobry, dojrzały futbol, a poza "rozkręcaniem się" w pierwszej fazie spotkania, założenia taktyczne zostały zrealizowane. Kroczymy szybkim krokiem ku... no, ale nie zapeszajmy ;)

Tucholanka-Kobiak Tuchola - GWIAZDA-KANIA TORUŃ 0:6 (0:1)

Skład: Zuzka (Rynia) - Daria, Lasek (Kinia), Julka (Wojo), Madzia (Gabi) - KSW (Ewka), Aga, Józia - Witek (Banan), Oli - Grodzka (Mycha).

Na kolejny mecz zapraszamy kibiców i sympatyków już w najbliższą niedzielę, o godzinie 13.00, na boisko przy ul. Przy Skarpie.